RFID
X

پروژه های RFID

مقالات

راهکار آسانسور هوشمند مبتنی بر RFID

  • 29 اردیبهشت 1395
  • 15:18
  • 0 دیدگاه
  • 1958 بازدید
  • Article Rating
راهکار آسانسور هوشمند مبتنی بر RFID

راهکار آسانسور هوشمند مبتنی بر RFID

یکی از معضلات اصلی در سازمان ها و مراکز آموزشی و نیز ساختمان های بزرگ، اولویت استفاده از آسانسور و نیز بهینه سازی کارکرد آسانسور است. بعنوان مثال یکی از معظلات در بیمارستانها تردد کادر درمان به بخشها، اتاق عمل و... بهنگام رسیدگی به بیماران و موارد اورژانسی است و یا انتقال بیماران، هنگامیکه بیماری را بخواهند مثلا از اتاق عمل به بخش بستری و یا با عجله بخواهند بیماری را به قسمت مراقبتهای ویژه برسانند به علت درگیر بودن آسانسور در طبقات، کادر درمان با مشکل مواجه می شوند و بعضا ناخود آگاه حوادث جبران ناپذیری هم پیش می آید.

مثال دیگر استفاده آسانسور به روش سنتی در دانشگاه ها است؛ در دانشگاه ها، اولویت استفاده از آسانسور داخلی با اساتید و کارمندان دانشگاه است. به همین منظور در روش های سنتی درب آسانسور را قفل می کنند و درصورت نیاز برای استفاده از آسانسور آن را باز می نمایند. همینطور در سازمان ها و ساختمان های بزرگ مسکونی، جلوگیری از استفاده بی مورد آسانسور و یا استفاده از آن توسط افراد ناشناس و ورود ایشان به داخل ساختمان از جمله معضلات اصلی است. در ساختمان های مسکونی نیز یکی از معضلات اصلی مدیران ساختمان، ترغیب و اجبار ساکنان به پرداخت به موقع شارژ ساختمان است. مثال های متعدد دیگری نیز وجود دارد. یکی از اشکالات عمده در روش سنتی استفاده بی مورد از آسانسور است که این خود موجب افزایش استهلاک آسانسور و نیز بالا بردن مصرف برق می شود.

تجهیز آسانسور به سیستم کارت خوان هوشمند، و تخصیص یک کارت هوشمند به هر فرد مجاز بهترین راهکار برای حل این قبیل مشکلات می باشد.

 

برخی از مزایای سیستم آسانسور هوشمند مبتنی بر RFID

* بالا بردن امنیت ورودی و خروجی ساختمان
* کاهش چشمگیر مصرف برق
* کاهش چشمگیر فراخوانی بی مورد آسانسور
* ترغیب ساکنین ساختمان های بزرگ مسکونی به پرداخت به موقع شارژ ساختمان

منبع : www.shelerco.com

 

کیارش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.